Facebook

Cattolica - Aadria mere kuninganna

Cattolica - Aadria mere kuninganna
01-05-2019

Cattolica - Aadria mere kuninganna

JANIKA NEEME BLOGI:

 

Biketraveli rattareis viis seekord Itaaliasse Cattolicasse. Cattolicat nimetatakse Rimini sõsarlinnaks. Linna ajalugu ulatub roomlaste aega, mil ta oli puhkepaigaks ränduritele Via Flaminina teel. Kaunid rannad, elegantsed ostutänavad, purskkaevud ja kirev ööelu – see ongi Cattolica. 

Ööbisime nelja tärni hotellis Europa Monetti. Hotell oli tõeline pärl. Südamlik ja soe õhkkond, polnud probleemi, millele hotell ei leidnud lahendust. Olenemata kellaajast, kui Biketraveli grupi liikmed tulid või läksid, oli hotelli omanik härra Alberto Monetti ise inimesi vastu võtmas ja saatmas. Seekord võib küll julgelt öelda, et nautisime igat hetke hotellis. Õhtuti sõime maitsvaid toite, ehtsat Itaalia jäätist ja degusteerisime veine. Taas võib öelda, et Itaalia oma ilus ja võlus vallutas meie südamed. 

Rajad, mida Itaalias sõitsime, olid mõnusa väljakutsega. Tõusumeetreid tuli pea igal sõidul 700+, sõltuvalt siis grupist. Radade joonistamise osas tegime Eestis grupijuhtidega ära tubli töö, aga taas peab ütlema, et hotell oskas üllatada ja andis omalt poolt kaks Itaalia hurmurit grupijuhtideks. Vahvamaid sõite oli kindlasti San Marino külastus. San Marino on kääbusriik, mille kogu pikkus on 37km ja selleks, et San Marinosse jõuda, tuli läbida 1000 tõusumeetrit. Mõnus oli sõita külade vahel, imetleda tee ääres seisvaid hobuseid, kuulata kukkede ja kanade häälitsemist, tunda mõnusat kevadist põldude lõhna. Kindlasti meeldis kõigile ka Via Panoramica. Rada, mis kulges mööda mereäärt üles ja alla. Mõnusaks tegi selle sõidu veel ka see tõsiasi, et sellel rajal oli väga vähe autosid. 

Biketraveli grupijuhtidele maani kummardus meie poolt. Ikka ja jälle oli Urwel selline grupp, mida tuli jõuga vähendada, et grupp liiga suureks ei läheks.  Eero ei olnud mitte ainult grupijuht, vaid tänu temale ja Margusele said rattad ülihelikiirusel Itaaliasse ja tagasi. Tänud Alvarile kiirete ja eriti tõusurohkete trennide eest. Viljari trumbiks taaskord MTB-sõit, mis tõi osalejatele pikaks ajaks muige näole. Virgo pikad ja rahulikud tiksumised kaunitel radadel.  Janika „elunautlejad“ tegid kaasa kogu programmi, keskmiselt  50km päevas. Pets abiks nagu alati, ilma kelleta ei kujutaks enam sõitu ettegi. Nagu siis eelpool mainitud, lisaks meie rahvale vedasid gruppe ka kohalikud hurmurid Alberto ja Loris. 

Meie inimesed. Ennekõike täis paksu positiivsust ja rõõmsameelsust.  Osatakse olla ja osatakse puhata. Enda grupis nägin südamest tulevat abivalmidust ja toetust, kui kellelgi oli raske hetk. Koos on alati mõnusam edasi minna. Huvitavad inimesed ja huvitavad jutud köitsid inimesi ja õhtud läksid päris mõnusalt pikaks. Keskmine vanus oli 40+ :D. Väga lahe, täname kõiki osalejaid kogu südamest! 

Noi ti amiamo'

Via Panoramica