Facebook

Prantsusmaa juuli 2018

Prantsusmaa juuli 2018

Unistused peavad olema kas hullumeelsed või ebareaalsed. Muul juhul need on lihtsalt plaanid homseks. Vii täide üks oma hullumeelne unistus ja sõida läbi L’Étape du Tour. Olgu see sinu jaoks üks ilus pikk päev mägede rüpes. Imeline loodus, võrratud mägikülad, jõed ja mäed, värve ja varje, lõhnu ja maitseid - see kõik ongi Prantsusmaa. Lähme koos mastaapsete mägede ja imeilusate vaadete maale!

Prantsusmaa juuli 2018

Jalgratta reis Prantsusmaale.

 

L’Étape du Tour

Tour de France korraldav organisatsioon valib igal aastal välja ühe Tour de France etapi ja võimaldab harrastajatel sõita see läbi nagu professionaal. See tähendab, et trass on suletud ja turvaline. On ainult tee, mäed, sõbrad-konkurendid ja Sina. Tegemist on tavaliselt väga mägise trassiga. Näiteks 2017 aasta etapil tuli kokku üle 3400 tõusumeetri. Piisava mentaalse ja füüsilise ettevalmistuse juures on paljude jaoks L’Étape du Tour läbitav. Kui oled selle väljakutse vastu võtnud ja ära teinud siis valdab Sind mõnus joovastus ja tunne, et see ei ole veel pingutuse piir mida suudad. 

Kliima ja loodus

Prantsusmaa asub Lääne-Euroopas. Kliimat mõjutab Atlandi ookeani ja Vahemere lähedus. Suuremal osal riigist valitseb mereline paraskliima. Edela-Prantsusmaal valitseb Vahemereline kliima. Lääne-Prantsusmaal on ookeani läheduse tõttu palju sademeid ja suhteliselt soojad talved. Sisemaa poole liikudes on kliima kontinentaalsem – suved on kuumad ja sageli tormised. Prantsuse Alpides on alpi kliima – mõnel pool on enam kui 150 päeval aastas temperatuur alla nulli ning lumekate on maas enam kui poolel aastast (kõrgmägedes aastaringselt). Keskmine temperatuur Prantsusmaal tervikuna on suvel 17 °C - 24 °C.

Raskusaste

Konkreetse etapi läbimine on raske. Ettevalmistus on kohustuslik, kui nii võib öelda. Katsetada ja lihtsalt proovida pole mõtet. Need mäed nalja ei mõista. Meie oleme käinud ja oskame anda nõu nii treeningute kui ka muu ettevalmistuse osas. Kindel aga on see, et kõik on tehtav. Ära muidugi unusta, et Biketraveliga tuled Prantsusmaale rattaga sõitma ja tegema ka palju muud. Vaatama ja kaasa elama Tour de France’ile. Muudel päevadel sõidame oluliselt vähem ja ikka väga mõnusate kohvipauside saatel. Ja see juba ettevalmistust ei vaja. Kindlasti võta kaasa Prantsusmaale oma ratas. Kuidas saab ratas Prantsusmaale ja mida peaks ratta osas silmas pidama enne Prantsusmaale minekut - selles valdkonnas aitab sind Biketravel. 

Muud tegevused

Prantsusmaa on kogu maailma kõige populaarsem turismisihtkoht – aastas külastab seda riiki enam kui 80 miljonit turisti. 37 vaatamisväärsust  on kantud UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Prantsusmaa pakub turismielamusi väga laial skaalal. Kogu Prantsusmaal on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi. Prantsusmaal leidub ka võrratut loodust ning maapiirkondade rahulikkust neile, kes peavad lugu ökoturismist. Prantsusmaal asub ka Euroopa kõrgeim mäetipp - Alpides on 4810 meetri kõrgune Mont Blanc. Kaunis riik, mis on kosutuseks nii kehale kui vaimule.

Mägimaja  

Elame luksuslikus kõigi mugavustega mägimajas. Maja asub looduskaunis kohas, hingematvalt kaunite vaadete keskel. Majas on olemas kõik vajalik: korralik suur köök, magamistoad, pesemisvõimalused. Poed ja restoranid asuvad jalutuskäigu kaugusel. Elada nädala jagu vahetu looduses keskel on võrratu. Veeta nädala jagu päevi võrratu looduse keskel ning õhtuti klaasikest kohalikku märjukest ja oivalist mägede vaadet nautides oma tegusa päeva üle mõtiskleda – need on suurepärased hetked ja väärtuslikud mälestused.

Tuleb teada

Ligikaudu kolmandik turistidest nimetab Prantsuse kööki ja veine üheks olulisemaks Prantsusmaa külastamise põhjuseks. See on saavutanud ülemaailmse kuulsuse peenemaitseliste, hoolikalt valmistatud ning kaunilt serveeritud toitudega. Prantsuse köök - sõnapaar, mis kuvab nende lugejale pildi luksusest, naudingutest ning glamuurist. Ning seda õigusega. Prantsuse köök tervikuna koosneb aga erinevate piirkondade kogumist. Igal maakonnal on mõni roog või jook, mille üle erilist uhkust tunda ning mida esitleda kui just seda ainuõiget versiooni. Naljaga pooleks öeldakse, et Prantsuse köök seisab kolmel sambal milledeks on või, või ning veelkord või. Samas on öeldus oma iva – söögile lisatud võikild annab roale hoopis külluslikuma maitse ning kaunima välimuse. Võid kasutatakse kastmetes, praadimistes (või ja õli segu), kookides, vormiroogades, kala küpsetamisel – võib vist öelda, et pea igas roas ning igal pool. Prantsusmaa on paljude mõõdupuude alusel hinnates maailma suurim ja paeluvaim veinimaa. Maailmakuulus šampanja valmib just Prantsusmaal, Champagne’i maakonnas

PEAMINE

  • Reis algab sihtkoha lennujaamast
  • 7 päeva kohapeal
  • L'Étape du Touri läbimine
  • Vaatame Tour De France’i kohapeal
  • Külastame väikseid linnakesi ja külakesi.
  • Sõidame ise kohalikud parimad tõusud ja rajad läbi
  • Väljasõidud restorani
  • Elamiseks alpimajad või hubased väikehotellid
  • Hommiku- ja õhtusöögiga
  • Rataste transport Eestist kohale ja tagasi

Alustame müüki jaanuaris 2018