Facebook

Sügisvärvides Toskaana

Sügisvärvides Toskaana

Toscana ei ole sinu eluraamatus vaid peatükk. Toscana on terve raamat. Toscana on imeline loodus oma oliiviaedadega ja viinamarjaistandustega,  iidvanad mägilinnad ja väikeste külade lummavad tänavad. Kuppelmaastikul paistavad lõputud põllud ja üksikud küpressiridadega majad. Toscana on hingematvalt kaunis.  Lähme koos Toscana maakonna südamesse. Elu on liiga lühike, et puhata igavalt.

 

Sügisvärvides Toskaana

 

Kliima ja loodus

Parim aeg vahemereäärsete riikide külastamiseks on sügis. Eestis puhul külm ja kõle sügistuul. Toscanas on aga soe ja mõnusalt küps hilissuvi. Kuldsete istanduste vahel saad just paraja annuse ehedat ja unustamatut Itaalia hõngu. Vaated sügisel on Toscanas hingematvalt kaunid. Hooaeg Itaalias kestab oktoobrini. Kindlasti aga on juba septembris oluliselt vaiksem ja rahulikum. Hinnadki ei ole enam kõrghooaja tasemel. 

Rattaga ja jalgsi

Need vanad Itaalia linnad... Unustamatu atmosfäär, mida on raske sõnadesse panna. Võluvates Toscana väikelinnades saab vaikselt tiksuda rattaga ja jalutada, põigata sisse kohvikutesse, proovida kohalikke tootjate veine ja hõrgutisi.  Kohalikud veiniistandused...Istanduste vahel sõitmine on nagu aardejaht, iial ei tea millise aarde sa järgmise kurvi tagant leiad. Peab mainima ka, et liikluskoormus nendel teedel on väike. 

Montecatini Terme, meie linnake

Montecatini Terme on tuntuim spaalinn Toscanas, mille tervendavates kuumaveeallikates kümmeldi juba 16 sajandist. Viime teid tervisevete mekasse. Termaalveed kosutavad ihu ja hinge. Hotelli valides selles kaunis linnas pöörasime tähelepanu kvaliteedile. Reisi ajal on hotell ikkagi kodu eest. 

Raskusaste

Toscanas sõitmine on kõigile jõukohane. Puhkepause teeme piisavalt. Eesmärk ei ole kogutud kilomeetrite arv, vaid emotsioonid. Toscanasse soovitame kaasa võtta oma ratta. Rattatranspordiga tegeleb Biketravel. Kõvasti populaarsust on kogunud elektriratas. Toscanas on võimalik selline ratas rentida. Kindlasti on lihtsam ja mõnusam, kui oled eelnevalt treeninud. Anname ka eelneva ettevalmistuse osas nõu. Küsi julgelt! Iga päev ei pea sõitma, kui tahad lihtsal olla ja nautida, siis nii olegi!

Tasub teada

Kohalike elurütm käib nagu piirkonnale tavaks söögi järgi. Päev tõmmatakse käima kohalikus baaris hirmkange kohvilonksuga. Meilgi tuntud kohvid capuccino, espresso, macchiato on Itaalia päritolu. Grappa on Itaalia rahvusjook, mida saadakse viinamarja pressimise jääkidest. Grappa on klassikaline digestiiv.

Hotell

Hotelli valides pöörasime tähelepanu kvaliteedile. Reisi ajal on hotell ikkagi sulle kodu eest. Meid ootavad avarad toad, lahke ja sõbralik personal, rikkaliku, kvaliteetse valikuga restoran ja mitmekülgsed ajaveetmisvõimalused. Hotellis lõõgastust pakkuv SPA. Hotellis on välibassein. Hotellis on olemas rattahoiu ruum. Hotell asukoht on ideaalne, keskväljakust 500 meetri kaugusel.

Reisikava

1.päev 22.09.2018 - saabume Toscanasse, infotund, tutvume linnaga.

2.päev 23.09.2018 - sõidame kaunis Poggio Ponticelli, Montecatini Alto piirkonnas. 

3.päev 24.09.2018 - sõidame Pozzarello, Cantagrillo imekaunis piirkonnas.

4.päev 25.09.2018 - sõidame Montevettolini veinipiirkonnas. Külastame veiniistandusi.

5.päev 26.09.2018 - sõidame Ponte Bugianese piirkonnas.

6.päev 27.09.2018 - sõidame Pistoia provintsis.

7.päev 28.09.2018 - sõidame Lucca provintsis, Borgo a Mozzano linn, Colognora linn.

8. päev 29.09.2018 - saabume Tallinnasse

Kõikidel sõitudel teeme kohvikupeatusi ja pildistamisepeatusi. 

TÄPSEM INFO TULEB MÕNEAJA PÄRAST, PÜSI LAINEL!

Tuscany is not just a chapter in the book of life. Tuscany is the whole book. Toscana has gorgeous nature with olive gardens and vineyards, ancient mountain towns and small villages with picturesque streets. On the dome landscape there are endless fields and single houses with cypress trees. Tuscany is just lovely. Let’s go together to the heart of Tuscany. Life is too short to have a boring vacation. 

The best time to visit Mediterranean cities is during autumn. In Estonia the weather is quite chilly. Meanwhile in Tuscany there is a warm late summer. In between golden plantations you get a fair amount of pure and unforgettable Italian spirit. The views in Tuscany are breathtaking. The season lasts until October in Italy. Despite that, in September it is definitely more quiet in there. Furthermore, the prices aren’t as high as during the high season. 

Old Italian towns have unforgettable atmosphere, the kind that is hard to put to word. In Tuscany’s small towns it’s possible to ride a bike and have a small walk, go in cafes, try local wine and delicacies. Riding between local vineyards is like a treasure hunt, you never know what kind of a treasure you will find behind the next corner. It has to be mentioned as well that the traffic in Tuscany is quite non-existent. 

Montecatini Terme is the best known spa-town in Tuscany. From 16th century people have bathed in relaxing hot springs there. We will definitely take you to health water mecca as thermal waters invigorate the body and soul. During the choosing of hotel in this beautiful town we paid attention to the quality in the first place because during the trip, the hotel is like a home to us. 
If you’re interested and think this is something for you, contact janika.berning@gmail.com

Sügisvärvides Toskaana
Sügisvärvides Toskaana
Sügisvärvides Toskaana